Digital Archaeology

 

 

 

ser

 

Hydroakustyka

Technologia hydroakustyczna stanowi jeden z najlepszych sposobów na zlokalizowanie zatopionych pozostałości archeologicznych. Sonary boczne, wielowiązkowe oraz profilery osadów dennych pozwalają nie tylko na odnalezienie, ale także wstępną dokumentację podwodnych obiektów archeologicznych. Dzięki doświadczeniu w pracach podwodnych oraz badaniach sonarowych, jesteśmy w stanie zaoferować pomoc w prawidłowej interpretacji danych hydroakustycznych. Nasza pracowania wykonuje również mozaiki sonarowe, kompatybilne z Geograficznym Systemem Informacji.

 

 

CAD / Grafika Wektorowa

Gdy archeologia wkroczyła na rynek usług przemysłowych, takich jak budownictwo, prace architektoniczne i hydrotechniczne, konieczne stało się dostosowywanie dokumentacji i bazy danych do powszechnie stosowanych standardów. Odpowiedni format rysunków i planów ma kluczowe znaczenie przy uwzględnianiu badań archeologicznych w projektach budowlanych czy planach zagospodarowania przestrzennego. Dlatego wszelka dokumentacja tworzona w Digital Archaeology (rysunki artefaktów, planigrafia) może być swobodnie umieszczana i przetwarzana w środowisku CAD i GIS.

 

 

 

Wydruk 3D

Drukowanie plastikiem jest kolejną usługą, jaką oferujemy w ramach pracowni Digital Archaeology. Po stworzeniu cyfrowego modelu danego obiektu archeologicznego, używając drukarki 3D, jesteśmy w stanie wykonać jego plastikowy prototyp. Technologia 3D pozwala nam na tworzenie dokładnych replik małych artefaktów i zeskalowanych kopii dużych obiektów, a nawet całych stanowisk archeologicznych. Nasze wydruki mogą być wykorzystywane do celów edukacyjnych i wystawienniczych, a także jako uzupełnienie tradycyjnej dokumentacji.

 

 

 

 

 

Prezentacje Filmowe

Internetowe formy wizualne stanowią obecnie najpopularniejszą platformę komunikacji ze społeczeństwem. Tworzenie krótkich filmów dotyczących dziedzictwa kulturowego oraz udostępnianie ich na stronach www, blogach czy portalach społecznościowych może znacznie poszerzyć zasięg oddziaływania poruszanych tematów. Profesjonalnie wykonane wideo-raporty mogą także stanowić doskonałe uzupełnienie dokumentacji archeologicznej oraz służyć jako materiał wizualny podczas konferencji i wykładów. Pasja do sztuki filmowej pozwala nam tworzyć nagrania wideo w postaci raportów, prezentacji, a nawet krótkich filmów dokumentalnych. Za ich pomocą, wspólnie z naszymi klientami, możemy przyczynić się do rozpowszechnienia wiedzy naukowej w ciekawy i przystępny dla szerokiego grona odbiorców sposób.

 

 

 

 

 

 

 

członkowie naszego zespołu należą do:

snapcaa